Zateplenie stropu

VOLAJTE   +421 907 540 875

back.jpg

Vyplnenie priestoru medzi stropnými hranolmi fúkanou izoláciou Climatizer PLUS.

 

ZATEPLENIE DUTÉHO TRÁMOVÉHO STROPU

 

Ste aj vy majiteľom takého stropu?

Ako takýto strop dokonale zatepliť bez toho aby ho bolo treba rozoberať? My vieme ako na to !!!

Niekedy sa takýto strop vidí, že je to železobetónová doska. Môže byť, ale vo väčsine prípadov je to drevený, trámový, šťukátorový strop. Skrátka je to strop, ktorý je tvorený stropnými hranolmi položenými na múroch a z vrchnej a spodnej strany sú na nich nabité dosky. Na spodných doskách je trstina (rákos, paľče, terscina), na ktorej je nahodená vnútorná omietka stropu. Vrchné dosky sú buď holé alebo je na nich poter, najčastejšie z hliny alebo škvarobetónu. Medzi hranolmi a doskami je prázdna dutina. 

 

AKO NA TO?

„Stačí vytrhnúť jednu dosku a môžeme fúkať.“

 

 

 

JEDNODUCHO BEZ NÁROČNÉHO MERANIA, REZANIA A UKLADANIA

Izolačný materiál CLIMATIZER PLUS je privádzaný do izolovaného stropu hadicou, ktorá je zavedená do dutiny medzi stropné hranoly. Pred samotným fúkaním je potrebné vytrhnúť záklopovú dosku. Nie je nutné rozobrať celý strop. V prípade, že je na podlahe povaly poter (škvárobetónový poter vyrežeme pílou s odsávaním) odstránime iba pás nad doskou. Zvyšok poteru zostane neporušený. 

Nezateplený strop vo všeobecnosti nevykazuje dostatočné tepelnoizolačné vlastnosti. Niekedy dávnejšie, starí gazdovia, riešili túto problematiku automaticky tak, že v takýchto povalách skladovali seno, ktoré slúžilo v zime ako tepelná izolácia. (Čo by na to asi dnes povedali hasiči?)

Systém fúkanej tepelnej izolácie CLIMATIZER PLUS umožňuje dokonalé zateplenie trámového stropu. Zateplenie sa realizuje vyplnením - zafúkaním prázdnych dutín mäkkou a ľahkou tepelnou celulózovou izoláciou. Tento systém umožní zateplenie bez škár, s maximálnym eliminovaním tepelných mostov v celom objeme zatepľovanej dutiny. Pretože je izolácia fúkaná, dokáže vyplniť akýkoľvek členitý priestor. Preto nikdy nevzniknú škáry ako pri zateplení klasickou izoláciou (napr. vata, alebo polystyrén), ktorá je v doskách alebo v rohožiach. 

Zo skúseností vieme, že v trámových stropoch sa často zdržiavajú hlodavce. Fúkaná celulóza Climatizer plus pôsobí na hlodavce odpudivo. Skrátka im smrdí a nechutí. Zároveň je to ekologicky čistý a pre zdravie nezávadný materiál. 

Cena fúkanej izolácie 

Celková cena fúkanej izolácie takého stropu u bežného rodinného domu (10x10m) sa pohybuje rádovo od 900 EUR. Zavisí predovšetkým od hrúbky stropného hranola, druhu použitého materiálu a od náročnosti prípravných prác. Celá realizácia netrvá nikdy dlhšie ako 1 deň. 

Ponúkame Vám možnosť bezplatnej obhliadky a poradenstva, kde na mieste navrhneme najvhodnejšie technické riešenie pre zateplenie Vášho stropu a urobíme cenovú kalkuláciu. Informujte sa telefonicky alebo vyplňte kontaktný formulár. 

 

 

A AKÉ SÚ SKÚSENOSTI?

„Chodíme spať okolo 10tej večer. Kúrime drevom v klasickom liatinovom kotli nám vyhasne asi o jednej ráno. Pred nedávnom sme sme vstavali do zimy. Ale od kedy máme zateplený strop fúkanou izoláciou od firmy BECA, teplo sa v dome skrátka drží a ráno máme v dome pohodovú teplotu. Pred tým som pálil 3 fúry dreva dnes pálim 2.“

Ing. Richad Hriš, Nový Salaš okr. Košice – okolie (drevený trámový strop)


 „Od kedy máme zateplený strop, kotol nezapína tak často ako pred tým. Před nafúkaním stropu som pálil 2600m3plynu, teraz pálime asi 1800. „

Bemjamín Vasiľ, Sačurov okr. Vranov NT (drevený trámový strop)


 „Pod stropom v kútoch som mala plesne. Nevedela som si s tým poradiť. Skúšali sme odvlhčovače viacej som kúrila ale nepomohlo to. Od kedy som dala nafúkať strop, všetko zázračne zmizlo.“

Martina Koščová, Plechotice Okr. Trebišov (drevený trámový strop)


Peniaze, ktoré investujete do zateplenia stropu sa rýchlo vrátia. Zo skúseností našich zákazníkov je návratnosť všeobecne 1 až 5 rokov. Čím slabšia je doterajšia izolácia, tým je návratnosť investície rýchlejšia. 

Napíšte nám

Ak máte záujem o bezplatnú obhliadku, zameranie a kalkuláciu, vyplňte prosím nasledujúci formulár. Čo najskôr Vás budeme kontaktovať.

O nás

Naša firma je na trhu už od roku 2004. My o izoláciách nielen rozprávame, ale ich skutočne robíme! Ušetrite aj vy s tepelnou izoláciou CLIMATIZER PLUS.

Sídlo firmy

BECA IZOLÁCIE s.r.o.
Hlavná 111/91
07614 Michaľany

IČO: 52989232
DIČ: 2121211620
IČ DPH: SK2121211620

NAVIGOVAŤ

E-mail
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Mobil
+421 907 540 875

Web
www.beca.sk

Ochrana osobných údajov